Akce
Semináře
Pilates
Joga
Aktuální rozvrh Ceník Chci začít s jogou Co na lekci O nás ONLINE SYSTÉM

LEKCE PILATES

Jejich základem je celosvětově populární cvičení Pilates metodou. Zakladatel této metody se inspiroval jógovými cvičeními a vybral z nich specifický dech, pozice, sestavy a tzv. energetický zámek. A zaměřil ji na obnovení a posílení síly vnitřních svalových vrstev celého těla tj. především kolem páteře a v bříšku tzv. sílu jádra (neboli podle Pilatese - CORE, PWH-powerhouse). Tato metoda je díky svému specifickému zaměření velice účinná a pomáhá všem, kdo ji cvičí dle „zakladatelových pokynů“, obnovit sílu svalových vrstev v pánvi, bříšku, v páteři i hrudníku. Díky tomu se celé tělo narovná, zeštíhlí a získá potřebou energii z dechu, zklidnění a zaměření pozornosti dovnitř s příslušnou vizualizací, které sám zakladatel této metody navrhnul. Jestliže chcete velice rychle, účinně a jednoduše zapůsobit na svoje tělo a hladinu energie, tak tako metoda pro vás bude obrovským přínosem.

YogaLates "fit, slim & strong"

velmi oblíbená lekce, která kompletně zapojí všechny svaly v těle, díky cíleně mířeným cvikům a prvkům na velkému míči, než v klasické pilatesovské lekci. V "prostoru" si vyzkoušíme nové možnosti pozic a cviků. Pojem "balance = rovnováha" dostane v této lekci nový rozměr. Lekce je zaměřena na zpevnění (zevnitř). Díky pomůckám zaměříme na páteř, trup, bříško, ruce, nohy tak jako v žádné jiné lekci. A to jí činí ojedinělou a skvělou možností, jak se v týdnu "pořádně" protáhnout i posílit.

Připojíte-li se k této lekci, můžete očekávat, že se vaše tělo rovnoměrně zapojí, a to i méně používané svalové skupiny, hluboký vnitřní stabilizační systém a to přispěje k úlevě od bolesti. Při odchodu zažijete pocit lehkosti a pohody ve vlastním těle.

PILATES 'basic' MAT

– pro začátečníky, pravidelně v úterý 19:45h, s Barborou Mandys -

LEKCE PILATES "BASIC" mat pro všechny, kdo chtějí v klasické lekci PILATES využít technik, pohybů a sestav pilates a napravit svalové disbalance způsobující tuhnutí, bolesti a napětí v kloubech, zádech, i páteři. Pomocí speciálních cviků cílených na určité svalové skupiny - zpevnit, prokrvit, zeštíhlit bříško - nohy i paže. Tato lekce je velice variabilní, a přes zdánlivou jednoduchost a málo cviků velice efektivní. Dokážeme díky soustředění aktivovat hluboké svaly kolem páteře, na které neplatí běžná silová cvičení, a které při běžném pohybu neprocvičíme. Probudíme svůj tzv. power house - skupinu svalů odpovědných za stabilizaci páteře a harmonický rozvoj postavy a efektivitu cvičení. Jsme klidní a soustředění. Důležitá u tohoto způsobu vedení lekce je důsledná KONTROLA a PRECIZNÍ PROVEDENÍ, kterému se bude Barbora Mandys, jako učitelka efektivního pohybu v PILATES, důsledně věnovat. Můžeme si protáhnout zkrácené svaly a posílit ty oslabené. A tak pokud chcete vylepšit svoje tělo i pocit z něj. A při pohledu do zrcadla mít radost ze svojí celkové změny, přidejte se k nám a využijte HOĎKU týdně na to být sami se sebou a v sobě !

PILATES MIX

v úterý 18:30h, s Barborou Mandys

Cvičení pilates je pomalé, přesto velmi efektivní, klade důraz na posílení zádových svalů, svalů pánevního dna, hýžďových svalů a především hlubokých břišních svalů, které tvoří oporu páteře. V této lekci se můžete těšit na plynulý soustředěný pohyb vycházející ze středu těla, které je vnímáno jako centrum síly. Aktivují se tak podpůrné svaly, které při běžných posilovacích cvičeních zůstávají netknuty. Díky tomu se zvyšuje celková flexibilita těla, rozvíjí se koordinace pohybu a rovnováha. Dochází k výraznému zlepšení držení těla a k odstranění bolesti páteře, kloubů i problémů se zády. Pilates je pomalá forma pohybu a jeden ze způsobů, jak efektivně tvarovat tělo, a to především partie, které jsou, řekněme, "neoblíbené": břicho, zadek, stehna.

Tato lekce je spíše rehabilitační a velmi pomáhá například při problémech s páteří a klouby. Při těchto hodinách se mohou používat například natahovací gumy – thera-bandy – nebo overbally. Je vhodná pro ty, kteří chtějí k tělu přistupovat pomalu a precizně s dlouhodobými výsledky a postupně přidávat zátěž.

REGISTROVAT

OBNOVIT PŘEDPLATNÉ

AKTUÁLNĚ

CO NEPROPÁSNOUT

FACEBOOK