Akce
Semináře
Pilates
Joga
Aktuální rozvrh Ceník Chci začít s jogou Co na lekci O nás ONLINE SYSTÉM

Výčet lekcí z akutální nabídky

YOGAlates "fit & slim "

– v Brandýse ve pondělí v 17:10 h se Zuzkou -

velmi oblíbený typ hodiny, která jeden týden se Zuzkou kompletně zapojí všechny svaly v těle, díky cíleně mířeným cvikům a prvkům na velkému míči, než v klasické pilatesovské lekci. V "prostoru" si vyzkoušíme nové možnosti pozic a cviků. Pojem "balance = rovnováha" dostane v této lekci nový rozměr. Lekce je zaměřena na zpevnění (zevnitř). Za použití pomůcek fitballu můžeme zaměřit na páteř, trup, bříško, ruce, nohy tak jako v žádné jiné lekci. A to jí činí ojedinělou a skvělou možností, jak se v týdnu "pořádně" protáhnout i posílit.

To nejlepší z jogy a pilates, pro ty, co chtějí být FIT a štíhlí, ale zatím vstávají či uléhají (občas nebo permanentně) s pocitem „nepříjemně těžkého a slábnoucího těla“ s nahromaděnou „stagnující“ energií, která jim ale nikdy nebyla vlastní. A vůbec by jim nevadilo se jí zbavit = spálit - nahradit zdravým a účinným způsobem. Obnovit tak svou „vizi“ a změnit realitu do zdravého, silného, pružného a štíhlého těla v každém věku.

Pro všechny, kdo se nebojí zapotit a zapojit všechno svalstvo v těle. Zapracovat na obnovení (nejen) svalové síly a použít k tomu to nejnovější a nejúčinnější z jogy, pilates, HIIT či core training, velkých balónů i rollerů. Připojíte-li se k této lekci, můžete očekávat, že se vaše tělo rovnoměrně zapojí, a to i méně používané svalové skupiny, hluboký vnitřní stabilizační systém a to přispěje k úlevě od bolesti. Při odchodu zažijete pocit lehkosti a pohody ve vlastním těle

YOGA Flow for "EveryBody"

- zajogvat si v pondělí 18:35h s Marťou, pro mírně pokročilé -

Yoga Flow for EveryBody, nebo-li jogování pro každé tělíčko, je lekce určená primárně pro mírně pokročilé, ale jinak pro každého kdo by rád zklidnil svou mysl a pohodově plynul z ásány do ásány na vlně nádechu a výdechu v lehce dynamičtějším sledu. Odpoutal se od starostí běžného života a propojil svou mysl, tělo a navázal spojení s klidným místem ve své duši.

YOGA "RELAX" Flow

– v Brandýse v pondělí 20:00h s Marťou, určeno začátečníky a mírně pokročilé -

Yoga může napravit a léčit různé části těla – mysli – duše či našeho života, které jsou poraněné, traumatizované, nebo pár měsíců či desítek let `tak trošku` zanedbávané. Pozice a jógové praktiky pracují na napjatých svalech, podporují tok krve, stabilizují srdeční tep a krevní tlak. Měkké, rychlé dýchání se prohloubí, zpomalí, je rytmičtější, čímž tělo příjme více kyslíku a zmírní se nakumulovaný stres. Pohyb těla v ásanách stimuluje postižené klouby, svaly, tkáně a orgány tím, že se v těchto částech těla zvýší prokrvení. I když se aktuálně třeba necítíme na větší „cvičení“, pravidelné praktikování „snadných – easy“ pozic jógy zlepší naši rovnováhu, dovolí nám se úžasně protáhnout a zároveň během hodiny vstoupit do stavu uvolnění. Tento pocit zklidnění a vnitřního míru je začátkem našeho léčebného procesu.

Yoga navíc postupně buduje naši sebedůvěru a uvědomění. Trpělivé poklidné cvičení ásan uklidňuje mozek (mysl), upokojuje nervy, navozuje pocit relaxace, čímž se mírní úzkost (často vyvolaná tělesnou či duševní bolestí). Jemné a snadné pozice z jógové sestavy z kurzu „relax“ yogy mohou výrazně ovlivnit pozitivní změny v tělesném, mentálním či duševním stavu všech přítomných.

--- na konci každé hodiny kurzu Yogy"relax" budeme vnímat větší pružnost, pohyby budou plynulejší a vláčnější, zvětší se naše flexibilita, bolesti se zmírní, naroste pocit spokojenosti, klidu a míru. ---

PILATES "Mix"

-- v úterý 19:45h a dopolene v pátek 8:15, s Barborou Mandys--

Cvičení pilates je pomalé, přesto velmi efektivní, klade důraz na posílení zádových svalů, svalů pánevního dna, hýžďových svalů a především hlubokých břišních svalů, které tvoří oporu páteře. V této lekci se můžete těšit na plynulý soustředěný pohyb vycházející ze středu těla, které je vnímáno jako centrum síly. Aktivují se tak podpůrné svaly, které při běžných posilovacích cvičeních zůstávají netknuty. Díky tomu se zvyšuje celková flexibilita těla, rozvíjí se koordinace pohybu a rovnováha. Dochází k výraznému zlepšení držení těla a k odstranění bolesti páteře, kloubů i problémů se zády. Pilates je pomalá forma pohybu a jeden ze způsobů, jak efektivně tvarovat tělo, a to především partie, které jsou, řekněme, "neoblíbené": břicho, zadek, stehna.

Tyto lekce jsou spíše rehabilitační a velmi pomáhájí například při problémech s páteří a klouby. Při těchto hodinách se mohou používat například natahovací gumy – thera-bandy – nebo overbally. Je vhodná pro ty, kteří chtějí k tělu přistupovat pomalu a precizně s dlouhodobými výsledky a postupně přidávat zátěž.

YOGA VINYASA a YOGA SLOW FLOW

- jogovat na vlně dechu v Brandýse ve středu v 17:15h & 18:30h, ve čtvrtek v 18:25h s Lenkou Dvořákovou -

Přijďte proplout 60 min na vlně Vašeho dechu a na vlně pozdravů slunci (Surya Namaskara A, Surya Namaskara B), které neodmyslitelně patří do lekcí vinyasa yoga. V dynamičtější části hodiny, ve kterých se protáhnete, posílíte svoje tělo, sladíte pohyb s dechem a zklidníte svou mysl.

V průběhu každé hodiny se opakuje sekvence pes hlavou dolů, chatturanga dandasana a pes hlavou nahoru (tyto tři ásany tělo energetizují a uvolňují napětí po předchozích sestav ásanách), ale žádná lekce není stejná, protože vinyasa nemá přesně daná pravidla. Naučíte se koncentraci, správné technice pozic, zapojení udžájí dechu a k tomu se ještě zapotíte :)

- určeno pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé -

Jóga "therapy"

- obnova zdraví a dobrého pocitu v těle v neděli v 18:30h s Bárou Pudilovou-

hodina jógové terapie vhodná pro začátečníky, osoby v rekonvalescenci, ženy po porodu, seniory a celkově všechny, kteří by se rádi zaměřili na detailní a správné nastavení těla v ásanách a trpělivě a postupně se zase vrátili ke svému zdravému a bezbolestnému JÁ. Tento kurz probíhá v poklidném tempu s využitím jógových pomůcek (bloky, pásky, míčky), které nám pomohou opět zapojit ty správné svalové skupiny. Naučíme se prvky automasáže, které nám pomohou relaxovat, zapojíme správný dech, posílíme střed těla, uvolníme klouby a přetěžované svaly a v neposlední řadě zklidníme svou mysl.

Určeno pro všechny, kdo nechtějí den za dnem jen tak „posedávat“ (na gauči-v práci-autě-kdekoliv), ale chtějí se opět pohodově pohybovat v každém období svého života.

LEKCE SENIOR 65+

-- pro všechny aktivní seniory z okolí v pátek 9:30h, s Barborou --

většina seniorů má již obavy dorazit na běžné lekce, neb jejich zdravotní stav nebo síla již není na předchozí úrovni, anebo se postupně přidaly různé zdravotní komplikace znemožňující plné prožívání života a pohybu. Proto jsme i na podzim zařadili oblíbené lekce pro seniory. Nemusí se obávat, že lekci nezvládnou a mohou se jí věnovat v dopoledních hodinách, kdy - pokud již nastoupili na penzi - mají dostatek energie a chuti k pohybu. Společně rozproudíme znovu energii v těle, kloubech a svalech. Protáhneme a uvolníme si záda, zapracujeme na svalech kolem páteře a břicha. Sladíme se sami se sebou a přijmeme život takový jaký je :)

ZAVŘENO

    ZAVŘENO do odvolání

    kvůli vládním nařízením v nouzovém stavu.

AKTUÁLNĚ

REGISTROVAT

FACEBOOK